Algorytm postępowania w przypadku objawów dermatotoksyczności skórnej u dzieci i młodzieży podczas leczenia selumetynibem.
Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że prof. dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska- Wojdyło z prof. dr hab. Grażyną Kaminską-Winciorek podjeły, wraz z Panem prof. dr hab. n. med. Janem Styczyńskim i Panią dr n. med. Agnieszką
Jatczak-Gacą ( obydwoje z Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy) , z Panem dr n. med. Markiem Karwackim (z Katedry i Kliniki Onkologii, Hematologii Dziecięcej, Transplantologii Klinicznej i Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie ) oraz Panią dr n. med. Małgorzata Krawczyk ( z Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego )inicjatywę przygotowania algorytmu i rekomendacji postępowania w dermatotoskycznościach podczas leczenia selumetynibem NF1. dermatotoksyczności terapii tym lekiem są relatywnie częstą przyczyną rezygnowania z leczenia w chorobie, która jest bezwzględna dla zdrowia i życia pacjentów z NF1.
Algorytm powstał i jest już dostępny na stronie Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej, w związku z powyższym umieszczamy algorytm dla Państwa na naszej stronie.
Zachęcamy do zapoznania się z nim.